Osocze bogatopłytkowe PRP

Starzenie się jest nieuniknioną częścią życia każdego z nas. Przejawia się nie tylko dojrzewaniem mentalnym, ale także licznymi zmianami w wyglądzie ciała. Trądzik, wypadanie włosów, pojawianie się zmarszczek i bruzd, to tylko początek nieuniknionego procederu. Z tego powodu na przestrzeni czasu zarówno w kosmetologii, jak i medycynie estetycznej powstaje coraz więcej rozwiązań, które mają na celu zniwelować efekty, jakie niesie upływ czasu. Do jednego z tych rozwiązań należy zabieg PRP, czyli potocznie zwany wampirzy lifting. Nazwa może brzmieć przerażająco, jednak jedynie wcześniej wspomniane i inne nieprzyjemne skutki starzenia, mogą się tak naprawdę bać.

Czym jest wampirzy lifting

Lifting wampirzy jest niczym innym jak naturalnym zabiegiem, który ma na celu zrewitalizować skórę swojego pacjenta w nieinwazyjny i bezpieczny sposób. Zabieg PRP osoczem bogatopłytkowym swoją charakterystyczną nazwę zawdzięcza czynności, jaka jest wykonywana przy zabiegu - technika polega na wykorzystaniu krwi pacjenta, która jest pobierana na czczo z żyły pacjenta, a następnie poddawana specjalistycznemu urządzeniu, który ma za zadanie pozyskać koncentrat bogatopłytkowy, a następnie oddzielić osocze za pomocą wirówki. Tak powstała plazma zostaje wstrzyknięta pacjentowi w wybrane problematyczne miejsce - nietolerancja oraz reakcje alergiczne organizmu na płyn są wykluczone, ze względu na pochodzenie substancji, jakim jest własne osocze pacjenta.

Osocze PRP

Osocze bogatopłytkowe jest substancją stymulującą, która znajduje swoje zastosowanie w kosmetologii oraz medycynie estetycznej. W swoim bogatym składzie preparat ten zawiera szeroką gamę soli mineralnych, witamin z grupy A, D, E, K oraz czynników wzrostu, które połączone razem, mają za zadanie zwiększyć procesy regeneracyjne, ukrwienie poddanego miejsca, a także poprzez biostymulację powielić i zwiększyć działalność fibroblastów (działając pobudzająco na tworzenie nowego kolagenu, który odpowiada za elastyczność i jędrność skóry).

Poddając się zabiegowi ostrzykiwania osoczem warto wybrać zarówno doświadczonego specjalistę, jak i odpowiedni sprzęt, który będzie sprawdzony i niezawodny. Dlatego wybierając własne zdrowie, wybierz ofertę Hyaloo, czyli takie sprawdzone zestawy prp jak Cellular Matrix - zestaw do PRP z kwasem hialuronowym, czy Regeneris Classic - zestaw PRP

Osocze bogatopłytkowe - przeciwwskazania

 • choroby krwi
 • ciąża
 • laktacja
 • choroby nowotworowe
 • opryszczka
 • infekcje
 • zmiany ropne skóry

Wampirzy lifting - efekty

Efekty kuracji w zależności od częstotliwości zabiegów oraz problemu skóry są zróżnicowane. W wielu przypadkach niewykluczone jest ponawianie zabiegu, aby uzyskać chciany efekt - rekomendacją dermatologów jest cykliczność, która wynosi co ok. 6 miesięcy.  Jednak również po pierwszej kuracji możemy dostrzec poprawę stanu skóry - już po 3 miesiącach, czyli po czasie regeneracji i odbudowy można dostrzec takie efekty jak:

 • poprawa jakości i gęstości skóry
 • niwelacja worków pod oczami
 • redukcja zmian związanych z trądzikiem
 • ujednolicenie koloru skóry
 • poprawa ukrwienia
 • wzmocnienie cebulek włosów

Wampirzy lifting - cena

Cena zabiegu PRP osoczem płykowym jest uzależniona od wielu czynników - zaczynając od renomy gabinetu dermatologicznego, poprzez kondycję skóry, kończąc na obszarze objętym działaniem. Ceny gabinetów estetycznych, które specjalizują się w zabiegach z osoczem, wahają się między 400 zł a 5000 zł - wyszczególniając takie obszary jak:

 • dekolt - od 500 zł do 4900 zł
 • okolice ust - od 500 zł do 2000 zł
 • dłonie - od 500 zł do 2000 zł
 • szyja i okolice - od 500 zł do 4900 zł
 • okolice twarzy (czoło, powieki)  - od 400 zł do 1800 zł

Zastrzyk prp - najczęstsze pytania

Na niektóre z pytań, odpowiedzi zostały już zawarte we wcześniejszej części artykułu, jednak w ramach przypomnienia warto raz jeszcze na nie odpowiedzieć.

1. Wampirzy lifting - w jakim celu?

Leczenie prp jest stosowane w celu redukcji niechcianych efektów starzenia poprzez poprawę jędrności i ujednolicenia koloru skóry oraz wielu innych pożądanych efektów.

2. Osocze bogatopłytkowe - kiedy efekty?

Efekty wampirzego liftingu można zauważyć po 3 miesiącach od 1 kuracji - jest to czas regeneracji i odbudowy tkanek.

3. Wampirzy lifting - ile kosztuje?

Cena zabiegu osocza bogatopłytkowego w zależności od obszaru oraz jego wielkości, wynosi od 400 zł do 5000 zł.

4. Czy zabieg PRP jest bolesny?

Zabieg odmładzający PRP jest stosowany przy użyciu znieczulenia, dlatego nie jest on w żadnym wypadku bolesny.

5. Wampirzy lifting - skutki uboczne

Osocze PRP jest pozyskiwane z krwi pacjenta, dlatego powikłania oraz reakcje alergiczne nie mają miejsca. Jednakże po kuracji jest możliwe wystąpienie obrzęku i zaczerwienienie ostrzykiwanego miejsca, przy którym może towarzyszyć uczucie dyskomfortu. Warto pamiętać o tym, że po zabiegu nie jest wskazany wysiłek fizyczny oraz uczęszczanie na solarium.

6. Zabieg PRP - opinie

Opinie pacjentów wskazują na to, że zabieg z osoczem nie należy do komfortowych kuracji, jednak ze względu na obszerną dziedzinę kosmetologii, istnieje wiele produktów znieczulających, które sprawnie poradzą sobie z dyskomfortem towarzyszącym zastrzykom prp - do tej grupy preparatów należą takie sprawdzone kosmetyki jak Lidooxin - krem znieczulający 20g, czy Wake Up Beauty 20g - krem znieczulający.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl