Do darmowej dostawy brakuje: [[value]] [[currency]]

Otrzymujesz darmową dostawę!

do kasy suma: 0,00 zł

Znieczulenie w zabiegu kosmetycznym - wszystko co musisz wiedzieć

0
Znieczulenie w zabiegu kosmetycznym - wszystko co musisz wiedzieć

Zabiegi kosmetyczne to doskonałe uzupełnienie pielęgnacji skóry. Pacjenci decydując się na poszczególne kuracje, osiągają długotrwałe efekty odświeżonej i wygładzonej cery bez oznak zmęczenia. Z doświadczenia wiemy, że istnieją różnorakie metody na zniwelowanie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień i ustabilizowanie procesów wewnątrzkomórkowych związanych z wydzielaniem łoju, czy zwalczaniem wolnych rodników. Mezoterapia mikroigłowa, zabiegi z użyciem lasera, czy wykorzystanie popularnych nici PDO zyskują zainteresowanie osób, które starają się dodać skórze blasku i podnieść tym samym swoją pewność siebie. Opinie pacjentów, co do samego zabiegu są bardzo przychylne - nie wymagają one dużej ilości czasu i nie powodują uczucia bólu. Przeprowadzenie tak komfortowych zabiegów jest możliwe za sprawą różnego rodzaju środków znieczulających i właśnie dlatego skupimy się dziś na rozwinięciu tego pojęcia. Zapraszamy do lektury, by dowiedzieć się, na czym polega znieczulenie oraz jakie sprawdzone specyfiki są do niego przeznaczone.

Znieczulenie - co to jest?

Na wstępie zastanówmy się, czym właściwie jest znieczulenie. Pojęcie funkcjonuje również pod nazwą anestezji i w swojej istocie skupia się na zahamowaniu przewodzenia impulsów nerwowych, tak by móc w bezpieczny i bezbolesny sposób wykonać zabieg na określonym na ciele miejscu. Znieczulenia wykorzystywane są m.in. w stomatologii, chirurgii, ortopedii oraz medycynie estetycznej, a ich aplikacja zależy od specyfiki przeprowadzanego zabiegu i odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych kremów, maści, czy narkozy. Co więcej, znane są również spraye znieczulające, które potrafią zredukować ból na okres 30 - 40 minut i są często stosowanymi środkami przy wykonywaniu tatuażu.

Rodzaje znieczulenia

Jak już zostało wspomniane, sposób niwelowania bólu zależy od typu zabiegu, jaki przeprowadzamy. Mając na uwadze powyższe, możemy wyróżnić poszczególne rodzaje znieczulenia:

  1. Analgosedacja - znieczulenie stosowane przy zabiegach o intensywnym nasileniu bólu. Polega na podaniu pacjentowi leków nasennych i przeciwbólowych, które w połączeniu potrafią całkowicie zniwelować niepożądane uczucie.
  2. Znieczulenie ogólne - zastosowanie tego typu środków powoduje maksymalne zredukowanie bólu, świadomości i odruchów pacjenta. Swoje zastosowanie znajduje podczas bardzo ciężkich zabiegów, takich jak operacje chirurgiczne.
  3. Znieczulenie miejscowe - jak sama nazwa wskazuje, chodzi o znieczulenie wybranego miejsca na ciele. Odbywa się to przy wykorzystaniu środków znieczulających miejscowo, w tym o działaniu powierzchniowym. Zostają one wchłaniane przez skórę i mogą składać się z lidokainy, czy tetrakainy. To właśnie one wykorzystywane są do zabiegów kosmetycznych takich jak mezoterapia, wypełnianie osoczem bogatopłytkowym, czy lipoliza iniekcyjna.

Środki znieczulające do zabiegów kosmetycznych

W celu maksymalnego zniwelowania bólu podczas wykonywania różnorakich zabiegów kosmetycznych należy zastosować środki przeznaczone do znieczulenia miejscowego. W ofercie hurtowni Hyaloo wyróżnia się skuteczne kremy znieczulające pochodzące od sprawdzonych producentów, do których zaliczyć należy:

Lidooxin - krem przedzabiegowy

Jednym z najczęściej spotykanych składników środków znieczulających jest lidokaina. Ten związek hamuje przewodzenie impulsów nerwowych i jest ceniona za bezpieczeństwo swojego działania - nie wywiera bowiem wpływu na rytm i pracę serca. Niezależnie, czy jest to lidokaina w sprayu, czy występuje w formie żelu, efekt jej zastosowania jest odczuwalny już po minucie od aplikacji i utrzymuje się ok. 30 minut.

Lidokaina jest jednym z głównych składników kremu przedzabiegowego Lidooxin i występuje w stężeniu 11%. Środek sprawdza się w większości zabiegów estetycznych, włączając w to mezoterapię igłową, czy makijaż permanentny. Dostępny jest w dwóch wariantach rozmiarowych - możemy zdecydować się na większe opakowanie 500g lub wybrać wersję mniejszą o pojemności 20g. Stosując Lidooxin, nie zapominajmy także o przeprowadzeniu próby uczuleniowej przed aplikacją środka - osoby cechujące się reakcjami alergicznymi na amidowe leki znieczulające nie mogą zostać zakwalifikowane do zabiegu.

Znieczulenie z Neo-Cain

Równie skutecznym środkiem znieczulającym jest krem przedzabiegowy Neo-Cain. Preparat o pojemności 30g składa się z lidokainy o stężeniu 10,96% i pochodzi z koreańskiej produkcji. Neo-Cain wykorzystywany jest przed zabiegami, w których aplikacja substancji odbywa się przy pomocy igieł, tak by maksymalnie zniwelować ból związany z metodą iniekcji.

Pamiętajmy także o bezpieczeństwie stosowania środka znieczulającego. Nie należy aplikować go na uszkodzoną skórę, na której występują stany zapalne i infekcje. Ponadto, upewnijmy się, że osoba zainteresowana zabiegiem nie jest uczulona na żaden ze składników preparatu, tak by nie spowodować żadnego uszczerbku na jej zdrowiu, czy wyglądzie. Jeżeli nie widać jakichkolwiek przeciwwskazań, można nałożyć wspomniany krem z lidokainą (z dokładną starannością, by substancja nie przedostała się w okolice oczu i ust), pozostawić go na ok. 30 - 40 minut i rozpocząć przeprowadzanie zabiegu. Mimo wysokiego stopnia bezpieczeństwa musimy liczyć się z tym, że na skórze mogą pojawić się naturalne następstwa stosowania igieł w postaci zaczerwienienia, obrzęków i siniaków. Znikną one jednak samoczynnie po upływie kilku dni - należy wtedy szczególnie dbać o skórę, stosować kremy z filtrem ochronnym UV oraz zrezygnować na jakiś czas z solarium i sauny.

Krem z lidokainą Wake up Beauty

W ofercie hurtowni kosmetycznej Hyaloo znajdziemy również znieczulający krem marki Wake up Beauty. Specyfik o pojemności 20g składa się z lidokainy o stężeniu 12% i tak jak w przypadku wymienionych wyżej produktów, stosowany jest przed różnorakimi zabiegami estetycznymi w celu zredukowania bólu.

Stosowanie Wake up Beauty sprowadza się do przeprowadzenia uprzedniego testu znieczuleniowego. Brak reakcji alergicznych pozwala na aplikację środka, który zaczyna być skuteczny już po upływie 10 minut i wykazuje swoje znieczulające właściwości nawet do 2 godzin po nałożeniu na skórę. Na domiar tego, możemy przyspieszyć działanie środka i zastosować opatrunek okluzyjny w postaci folii na wybrany obszar na ciele. Pamiętajmy jednak, by nie używać specyfiku na powierzchnię przekraczającą 300 cm2.

Warto także wspomnieć o sposobie przechowywania Wake up Beauty. Krem znieczulający z lidokainą nie powinien być narażony na działanie promieni słonecznych oraz znajdować się w suchym i chłodnym miejscu.

Środki znieczulające w ofercie Hyaloo

Znieczulenie - to właśnie dzięki niemu przeprowadzenie zabiegu staje się komfortowe zarówno dla pacjenta, jak i specjalisty, który przeprowadza aplikację. Okazuje się doskonałym rozwiązaniem przy mezoterapii igłowej, ostrzykiwaniu osoczem bogatopłytkowym, makijażu permanentnym, czy wykonywania tatuażu. Z pewnością wiele naszych pacjentów zastanawia się, czy znieczulenie miejscowe boli? Nie powinno stanowić to żadnych powodów do obaw - aplikacja kremu, czy żelu znieczulającego nie jest bowiem bolesnym zabiegiem i jeśli skóra jest pozbawiona wszelkich uszkodzeń oraz infekcji, można bez problemu przystąpić do nałożenia specyfiku na jej powierzchnię i przeprowadzić zabieg, dzięki któremu nasz pacjent zyska to, na czym zależy nam najbardziej - szczery uśmiech i nieopisane zadowolenie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium