Producenci
Zaloguj się, aby otrzymać punkty i produkt dostępny w ramach Programu Lojalnościowego!
Stymulatory tkankowe – czym są?
Stymulatory tkankowe to grupa preparatów iniekcyjnych, które mają za zadanie wspierać naturalne procesy regeneracji skóry i odnowy tkanek. Aby dany produkt został uznany za stymulator tkankowy, musi posiadać kilka ważnych cech. Przede wszystkim powinien działać na poziomie komórkowym, aktywując procesy metaboliczne zachodzące w skórze. Musi zawierać składniki aktywne, takie jak fragmentaryczny kwas hialuronowy nieusieciowany, peptydy, witaminy lub inne związki organiczne, które stymulują receptory CD44 fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny.
Stymulator tkankowy to preparat w pełni bezpieczny, może być stosowany nawet w bardziej wrażliwych obszarach, takich jak okolica oczu. Zabieg stymulatorami tkankowymi daje naturalny efekt – młody wygląd bez zmiany rysów twarzy.
Typy stymulatorów tkankowych
Wśród wielu rodzajów stymulatorów tkankowych, każdy ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie. Różnią się między innymi ze względu na rodzaj substancji czynnych, mechanizm działania, wskazania i rezultaty.
- Venome H2O- stymulator z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy nie tylko zapewnia odpowiednie nawilżenie struktury skóry, ale też pomaga w utrzymaniu stabilności kolagenu i elastyny.
- MonoDerma Fillagen- stymulator z kolagenem
Kolagen to białko, które stanowi podstawowy budulec skóry. Ten stymulator tkankowy pomoże skorygować widoczne oznaki starzenia i zmarszczki mimiczne.
- Sculptra - stymulator z kwasem L-polimlekowym
Kwas L-polimlekowy jest naturalnym budulcem naszych tkanek, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Stopniowo stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze, poprawia nawilżenie skóry.
- Radiesse - stymulator z hydroksyapatytem wapnia
Hydroksyapatyt wapnia to biokompatybilny minerał, który dzięki swojej strukturze i właściwościom stymuluje komórki skóry, kolagenu i elastyny. Stymulatory tkankowe z tym składnikiem pomagają odtworzyć utraconą objętość, skorygować fałdy i bruzdy. Sprawdzają się dla skóry z widocznymi oznakami starzenia.
- Pluryal Silk - stymulator tkankowy z polinukleotydami (PDRN)
Polinukleotydy to związki chemiczne, które zawierają łańcuchy nukleotydów. Ich działanie pobudza procesy regeneracyjne skóry i innych tkanek, poprawia mikrokrążenie i odżywienie tkanek oraz minimalizuje blizny potrądzikowe.
- Venome Amber Saffron+ - stymulator z kwasem bursztynowym
Kwas bursztynowy przyspiesza metabolizm komórkowy i procesy regeneracyjne. Ma silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu pomaga w zwalczaniu wolnych rodników.
- Elisir Bio - stymulator z aminokwasami
Aminokwasy, takie jak glicyna, prolina i lizyna, pomagają w produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Stymulator ten pomaga poprawić gęstość skóry i jej elastyczność, czego efektem jest redukcja zmarszczek.
Stymulatory tkankowe – efekty zabiegowe
Widoczne efekty kuracji stymulatorami tkankowymi będą zależeć od rodzaju zastosowanego preparatu. Pierwsze efekty zobaczymy od razu, ale skuteczność działania uzyskamy dzięki serii zabiegów.
- regeneracja skóry na poziomie komórkowym
- intensywne nawilżenie (zwłaszcza gdy preparat zawiera kwas hialuronowy)
- zwiększenie gęstości skóry
- naturalny efekt odmłodzenia
- ogólna poprawa kondycji skóry
- wygładzenie zmarszczek
- poprawa napięcia i jędrności skóry
- promienny wygląd
- mniej widoczne cienie pod oczami
- poprawiony owal twarzy (biorewolumetryczny efekt)
Stymulatory tkankowe - przeciwskazania
Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych należą do najbezpieczniejszych procedur medycyny estetycznej. Jednak istnieje kilka przeciwskazań, które należy uwzględnić:
- aktywna opryszczka
- choroby nowotworowe
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- tendencja do powstawania blizn przerostowych
- zaburzenia krzepnięcia krwi
Darmowa dostawa już od 299 zł
Gratis do zamówienia powyżej 899 zł
Rabat 3% na pierwszy zakup tylko
dla zarejestrowanych klientów.