• promocja
PainLess krem przedzabiegowy 500ml PainLess krem przedzabiegowy 500ml
Producent: N-Symbiosis
Cena: 239,00 zł 315,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
PainLess krem przedzabiegowy 200ml PainLess krem przedzabiegowy 200ml
Producent: N-Symbiosis
Cena: 169,00 zł 189,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
LeedFrost 10,56% 200g LeedFrost 10,56% 200g
Producent: Koru Pharma
Cena: 209,00 zł 220,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
LeedFrost 10,56% 500g LeedFrost 10,56% 500g
Producent: Koru Pharma
Cena: 419,00 zł 450,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
LeedFrost 10,56% 50g LeedFrost 10,56% 50g
Producent: Koru Pharma
Cena: 59,00 zł 75,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
NEO-CAIN Cream 30g NEO-CAIN Cream 30g
Producent: NeoGenesis
Cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
NEO-CAIN Cream 500g NEO-CAIN Cream 500g
Producent: NeoGenesis
Cena: 339,00 zł
zobacz więcej
PainLess - krem przedzabiegowy 60ml PainLess - krem przedzabiegowy 60ml
Producent: N-Symbiosis
Cena: 49,00 zł 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Lidooxin 30g Lidooxin 30g
Producent: Lidooxin
Cena: 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
Lidooxin FORTE 30g Lidooxin FORTE 30g
Producent: Lidooxin
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej

Znieczulenie

Jak wiadomo uczucie bólu nie należy do przyjemnych doznań - wynika ono z wielu czynników, które mogą dotknąć zarówno sfery psychicznej, jak i fizycznej. Jednak nie zawsze jest powiedziane, że “aby osiągnąć szczęście, trzeba znać cierpienie” - wybierając najróżniejsze zabiegi medycyny estetycznej w celu zwalczania własnych niedoskonałości wizualnych, można uniknąć bólu dzięki wielu środkom znieczulającym (np. kremy, maści, spraye znieczulające). Przy szeregu kuracji jakie oferuje medycyna estetyczna, znieczulenie jest jedną z podstawowych części przebiegu (prawie) każdej operacji, niezależnie czy są one wykonywane z wykorzystaniem igieł, strzykawek, a nawet fal radiowych. Dlatego wybierając nawet najbardziej odstraszające (oczywiście tylko z nazwy) zabiegi takie jak wampirzy lifting, nie trzeba się o nic martwić. Jednak zanim dojdzie do jakiejkolwiek kuracji, warto najpierw dowiedzieć się czegoś więcej na temat znieczulenia - w dalszej części weźmiemy pod uwagę takie kwestie jak to, czy znieczulenie miejscowe boli oraz skupimy się na wielu innych ważnych aspektach tego pojęcia.

Co to jest znieczulenie?

Znieczulenie należy do jednych z największych osiągnięć współczesnej medycyny. Brak odczuwania bólu fizycznego zawdzięczany jest licznym lekom znieczulającym, które pojawiają się pod najróżniejszymi postaciami.

Mówiąc o środkach znieczulających warto wyjaśnić we wstępie, jak właściwie przebiega proces uśmierzający ból. Anestezja jest zjawiskiem polegającym na przerwaniu przewodzenia impulsów nerwowych między komórkami receptorowymi, a komórkami efektorowymi - skutkuje to brakiem odczuwania bólu przez pacjenta podczas wykonywanej operacji. Odpowiedzialne są za to spraye oraz maści znieczulające z lidokainą, które skutecznie pozwolą na odrobinę relaksu podczas wszelkich kuracji z wykorzystaniem igieł, czy fal radiowych.

W trosce o komfort klienta, w ofercie sklepu Hyaloo, znajdują się najwyższej jakości środki znieczulające skórę, które sprawnie poradzą sobie z wieloma problematycznymi miejscami - wybierając takie produkty jak Lidooxin - krem znieczulający 20g, czy Wake Up Beauty 20g - krem znieczulający, posiadasz pewność działania i bezpieczeństwa.

Rodzaje znieczuleń

W medycynie wyróżniamy wiele sposobów znieczulenia. Różnią się one techniką stosowaną podczas aplikacji anestezji, a także obszarem działania - czy to znieczulenia miejscowego, czy ogólnej narkozy. Do najbardziej znanych znieczuleń należą:

 • Analgosedacja
 • Znieczulenie miejscowe (znieczulenie powierzchniowe oraz nasiękowe)
 • Znieczulenie ogólne (inaczej narkoza)
 • Blokady centralne (znieczulenie zewnątrzoponowe oraz rdzeniowe)
 • Blokady obwodowe (blokada nerwów obwodowych oraz blokada przykręgowa)

Analgosedacja

Analgosedacja jest nowoczesną formą znieczulenia, która polega na jednoczesnej aplikacji leków o działaniu nasennym i uspokajającym ze środkami przeciwbólowymi (połączenia tzw. sedacji oraz anglezji) co powoduje jednoczesną niepamięć okresu zabiegowego oraz całkowity brak odczucia bólu. Podczas zabiegu z użyciem analgosedacji (który jest najczęściej wykorzystywany przy zabiegach diagnostycznych takich jak kolonoskopia, czy gastroskopia), pacjent posiada zdolność do samodzielnego oddychania mieszaniną oddechową wzbogaconą tlenem. Stan zdrowia pacjenta jest na bieżąco monitorowany przez specjalistyczne czujniki, które mają za zadanie mierzyć ciśnienie krwi, EKG oraz poziom tlenu i dwutlenku węgla. Analgosedacja jest bezpieczną formą znieczulenia i nie niesie ze sobą żadnych negatywnych skutków zabiegu takich jak wymioty czy osłabienie mięśniowe.

Znieczulenie ogólne

Odpowiadając na pytanie “co to jest znieczulenie ogólne” (tzw. narkoza), jest to forma znieczulenia, która polega na wprowadzeniu pacjenta w stan okresowego uśpienia. W przeciwieństwie do naturalnego spoczynku, pacjent podczas znieczulenia ogólnego nie odczuwa bólu, a przy tym nic nie widzi, ani nie słyszy. Narkoza jest przede wszystkim wykorzystywana podczas operacji chirurgicznych, przy których pacjent często musi przebywać w niewygodnej dla niego pozycji lub przez dłuższy czas musi pozostawać w bezruchu.

Jak wygląda znieczulenie ogólne

Przy standardowym znieczuleniu ogólnym, pacjentowi zostają podawane leki uspokajające i przeciwlękowe. Następnie podłączana jest kroplówka oraz aparatura monitorująca, która na bieżąco będzie komunikować o stanie zdrowia pacjenta. Od podania leków do zaśnięcia mija 10 sekund, po których do tchawicy pacjenta zostaje wprowadzany sprzęt do utrzymania drożności dróg oddechowych, przez który (przez okres zabiegu) zostanie podawana mieszanina oddechowa z tlenem oraz gazami znieczulającymi. Po wybudzeniu pacjenta, pozostaje on pod ścisłą obserwacją przez okres od 2 do 3 godzin.

Skutki uboczne narkozy ogólnej

Po zakończonym zabiegu często pojawiającymi skutkami ubocznymi narkozy są:

 • Nudności i wymioty
 • Uczucie duszności
 • Bóle gardła

Znieczulenie miejscowe

Znieczulenie miejscowe, jak sama nazwa wskazuje, polega na pozbawieniu uczucia bólu w problematycznym niewielkim fragmencie ciała. Dokonywane jest poprzez środki znieczulające, które mają za zadanie tymczasowo zniwelować uczucie bólu i dyskomfortu - pozwala to  na przeprowadzenie miejscowych zabiegów stomatologicznych, chirurgicznych, czy diagnostycznych.

Jakie są środki znieczulenia miejscowego

Do znieczulenia miejscowego wykorzystywane są takie leki jak spraye, maści i kremy znieczulające z lidokainą. Jednak przy wyborze odpowiednich środków znieczulających warto mieć pewność, że są to preparaty, które są zarówno w pełni bezpieczne jak i skuteczne. W tym celu, w ofercie Hyaloo znajdują się takie preparaty, które spełniają wcześniej wymienione cechy - wśród nich można znaleźć m.in. SM Cream - znieczulenie 10g.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium