Do darmowej dostawy brakuje: [[value]] [[currency]]

Otrzymujesz darmową dostawę!

do kasy suma: 0,00 zł

Skuteczna rekonwalescencja po zabiegu estetycznym

0
Skuteczna rekonwalescencja po zabiegu estetycznym

Rekonwalescencja po mezoterapii

Mezoterapia to zabieg polegający na aplikacji odżywczych substancji do wnętrza skóry. Możemy wyróżnić jej dwa rodzaje - igłową oraz bezigłową. Niezależnie od jej typu, na twarzy może pojawić się opuchlizna oczu po mezoterapii, zaczerwienienie, siniaki oraz poczucie dyskomfortu.

Powikłania po mezoterapii igłowej nie powinny stanowić większego zagrożenia dla organizmu, o ile do zabiegu zostaną dopuszczone osoby, które spełniają wszystkie wymagania - nie chorują na nowotwory, nie są w ciąży i okresie karmienia piersią, ich skóra nie wykazuje stanów zapalnych i opryszczek oraz nie mają problemu z krzepliwością krwi.

Specjalista przed wykonaniem zabiegu smaruje problematyczne miejsce środkiem znieczulającym, by już na tym etapie zredukować uczucie podrażnienia do minimum. Często wybieranym do tego specyfikiem jest krem z lidokainą - Lidooxin, dostępny na stronie hurtowni kosmetycznej www.hyaloo.pl. A jak wygląda twarz po mezoterapii igłowej? Można zaobserwować delikatny obrzęk, siniaki i grudki. Efekty te są krótkotrwałe i powinny ustąpić w ciągu kilku dni. W tym czasie zaleca się unikać korzystania z sauny, solarium, jak i naturalnych promieni słonecznych. Przez pierwsze dni od zakończenia zabiegu nie powinno się także uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego, który może przyczynić się do rozszerzenia powstałych ran.

Często zadawanym pytaniem jest także kwestia, czy po mezoterapii można pić alkohol? Dermatolodzy wyraźnie podkreślają, aby unikać jego spożywania przez pierwsze 24h po aplikacji preparatu. Ponadto, należy pamiętać o codziennej pielęgnacji skóry - nie oczyszczać twarzy peelingami, a przed wyjściem z domu stosować kremy z filtrami UV.

Rekonwalescencja po kwasie hialuronowym

Popularnym zabiegiem nawilżającym i odmładzającym skórę jest również wypełnianie kwasem hialuronowym. Służy on nie tylko redukcji zmarszczek i bruzd, ale sprawdza się także jako środek modelujący usta i rozjaśniający cienie pod oczami. Tak jak w przypadku mezoterapii, istnieje jednak pewna lista przeciwwskazań do których zalicza się:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  • stany zapalne skóry
  • alergia na składniki aktywne
  • cukrzyca

Natomiast do najczęstszych powikłań należą grudki po powiększaniu ust kwasem hialuronowym. Mogą one wynikać ze zbyt gęstej substancji, którą w większości przypadków należy rozmasować. Po maksymalnie dwóch tygodniach powinny one zniknąć - w przeciwnym wypadku należy zgłosić się do specjalisty wykonującego zabieg, który zaleci dalsze postępowanie.

Po zabiegu, w którym wykorzystywane są wypełniacze HA, można zauważyć także obrzęk twarzy. Zastanawiając się jak długo utrzymuje się opuchlizna po kwasie hialuronowym można oszacować, że po dwóch dniach nie powinna być już odczuwalna. Zaleca się w tym czasie pić dużo wody, chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym i nie korzystać z basenów i saun. Co więcej, nadmierny wysiłek fizyczny też nie jest wskazany w okresie rekonwalescencji.

Pojawiające się skutki uboczne, takie jak siniak wokół rany pooperacyjnej, można z łatwością zakryć za pomocą delikatnego makijażu. Pamiętajmy, aby nie nakładać go jedynie do 12 godzin po zakończeniu zabiegu - wtedy skóra jest zbyt podrażniona.

Nici PDO - jak dbać o skórę po zabiegu?

Szybkie i długotrwałe efekty - tak pacjenci podsumowują zabieg z wykorzystaniem nici PDO, który polega na iniekcji związków o zróżnicowanych wiązaniach odpowiedzialnych za pobudzenie procesu produkcji kolagenu, co w konsekwencji pozwala uzyskać wygładzoną i promienną cerę.

Mając na uwadzę aspekty zdrowotne, do zabiegu nie zostaną dopuszczone osoby, które cierpią na opryszczkę, stany zapalne skóry, choroby nowotworowe, alergie na składniki aktywne, czy kobiety w okresie ciąży i laktacji. Aplikacja nici odbywa się przy użyciu igieł, więc po jej zakończeniu należy liczyć się z takimi powikłaniami jak: obrzęk twarzy, zaczerwienienie i uczucie pieczenia. Siniaki na twarzy po zabiegu powinny samoistnie zniknąć w przeciągu kilku dni, a na podrażnione miejsca można użyć łagodzących kremów, które zasugeruje nam kosmetolog.

Dążąc do jak najszybszego zniwelowania powikłań, należy unikać ścierania naskórka - w tym peelingów i maseczek, przebywania na słońcu, gwałtownych zmian temperatur oraz zrezygnować z aktywności fizycznej. W razie długiego występowania skutków ubocznych należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty odpowiedzialnego za zabieg, który wskaże odpowiednie środki służące eliminacji powikłań.

Uniknij długotrwałych powikłań

Decydując się na zabieg estetyczny musimy liczyć się z wystąpieniem pewnych powikłań, które są naturalnym efektem oddziaływania igieł, czy impulsów elektrycznych na skórę. Powikłania po mezoterapii igłowej, opuchlizna pod oczami po kwasie hialuronowym, czy krwiak po powiększeniu ust to następstwa, które znikną z twarzy pacjenta w przeciągu kilku dni, jeśli będzie stosował się do zaleceń specjalisty i unikał wizyt w solarium, czy wykonywania treningów. Pamiętajmy także, by przed każdym zabiegiem przeprowadzić dokładny wywiad z zainteresowanym na temat stanu jego zdrowia - w końcu mamy za zadanie pomóc mu w jego walce z niedoskonałościami, a nie doprowadzić do odwrotnego skutku i pogorszyć kondycję skóry.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium