Do darmowej dostawy brakuje: [[value]] [[currency]]

Otrzymujesz darmową dostawę!

do kasy suma: 0,00 zł

Zaloguj się, aby otrzymać punkty i produkt dostępny w ramach Programu Lojalnościowego!

Podologia

Podologia to nauka o kończynach dolnych i dziedzina zajmująca się diagnozą i leczeniem różnych schorzeń dotyczących stóp. W skład zabiegów, przeprowadzanych przez specjalistów podologii, wchodzą między innymi: rekonstrukcja płytki paznokciowej, terapia wrastających paznokci, usuwanie modzeli i leczenie "stopy cukrzycowej". Gabinety podologiczne dbają nie tylko o zdrowie, ale również o estetykę w obrębie stóp.

 

Podolog - czym się zajmuje?

Specjalista z dziedziny podologii diagnozuje dolegliwości w obrębie stóp, a następnie wykorzystuje odpowiednią terapię, łączącą różne technologie, metody i preparaty, aby je zminimalizować. Zawód podologa to m.in. diagnoza i leczenie grzybicy paznokci, leczenie wrastających paznokci i innych problemów obejmujących płytkę paznokciową. Dobry podolog również doradza w zakresie prawidłowego dbania o stopy i doboru wkładek ortopedycznych. 

 

Najczęstsze problemy podologiczne

Pacjentami gabinetów podologicznych są osoby borykające się z takimi problemami jak:

  • Wrastające paznokcie
  • Grzybica paznokci
  • Modzele i odciski
  • Stopa cukrzycowa
  • Pękające pięty
  • Pęcherze

W zależności od potrzeb pacjenta, podolog może zalecić różne zabiegi podologiczne, w tym  frezowanie, opatrunki na stopach, czy usunięcie zmiany za pomocą skalpela.

 

Pielęgnacja stóp

Dobre praktyki w pielęgnacji stóp mogą zapobiegać wielu problemom podologicznym. Podolog doradzi, jak prawidłowo dbać o stopy, jak bezpiecznie obcinać paznokcie, by uniknąć problemów z wrastającymi paznokciami, wybierać odpowiednie obuwie oraz jak utrzymać higienę stóp.

Zarówno podczas zabiegów w gabinecie podologicznym, jak i podczas domowej pielęgnacji, ważna jest regularna eksfoliacja, by pozbyć się martwego naskórka oraz odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry stóp. Pomogą w tym specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne dostępne w Hyaloo, które są skutecznym uzupełnieniem terapii podologicznej.

 

Darmowa dostawa już od 299 zł

Gratis do zamówienia powyżej 899 zł

Rabat 3% na pierwszy zakup tylko

dla zarejestrowanych klientów.

 

Produkty objęte promocją nie łączą
 
się z innymi rabatami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium