Zabiegi estetyczne dla mężczyzn - co warto wiedzieć?

Zabiegi estetyczne dla mężczyzn - co warto wiedzieć?

 

Problemy skórne pojawiają się w różnym wieku, a ich występowanie i stopień nasilenia związane jest z szeregiem wewnętrznych i zewnętrznych uwarunkowań. Mówiąc o niedoskonałościach mamy na myśli m.in. trądzik, który najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania (choć nie jest to reguła), blizny i przebarwienia po promieniowaniu słonecznym, łysienie plackowate, utratę owalu twarzy, pękanie naczynek, czy pogłębiające się zmarszczki w okolicach twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Wspomniane zmiany skórne dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy coraz częściej odwiedzają salony urody w celu poprawy kondycji swojej skóry. Porównując ją do skóry kobiet, jest ona grubsza i wyróżnia się większą ilością naczyń krwionośnych - stąd też oddziaływanie na poszczególne warstwy będzie odbywać się przy zastosowaniu specjalnych preparatów przeznaczonych do typowo męskiej skóry. Jakie zabiegi okażą się dla nich odpowiednie i jakimi substancjami powinniśmy traktować ich skórę przy określonych dolegliwościach? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na to pytanie wspólnie, a zadanie ułatwi nam poniższy artykuł.

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn - od czego zacząć? 

Aby wzmocnić kondycję skóry mężczyzny, czy też zredukować problem skórny, z którym się zmaga, należy dobrze określić stan jego zdrowia. Podstawą jest zatem dokładna konsultacja. Tutaj należy dowiedzieć się, czy u pacjenta występują jakiekolwiek reakcje alergiczne, cierpi z powodu chorób nowotworowych lub autoimmunologicznych, a może na jego skórze widoczne są stany zapalne i infekcje, które nie pozwalają nam na przeprowadzenie zabiegu. Obok kwestii zdrowotnych, należy skupić się na oczekiwaniach i zamierzonych efektach, jakie dana osoba pragnie osiągnąć, a co za tym idzie, ocenić ich realny wynik powodzenia. Dawka tak niezbędnych informacji umożliwia stworzenie planu całej kuracji, dzięki której osiągniemy maksymalne rezultaty w określonym okresie. 

Wygładzenie nierówności - mezoterapia dla mężczyzn

Ubytki w strukturze skóry mogą być pozostałością po przebytym trądziku, czy też stanowić oznakę starzenia skóry, która pogłębia się wraz z wiekiem. Jednym ze sposobów na wygładzenie powstałych nierówności jest zabieg mezoterapii, którego działanie sprowadza się również do uzyskania właściwego poziomu nawodnienia skóry, zredukowania zmarszczek oraz uzyskania widocznego napięcia. 

Uzyskanie pełnej gęstości skóry możliwe jest za sprawą aplikowanych substancji. W preparatach do mezoterapii wykorzystywany zostaje zazwyczaj kwas hialuronowy - związek odpowiedzialny za wiązanie wody w komórkach. Możemy znaleźć go również w specyfiku Neauvia Intense Man. Sama nazwa sugeruje już, że jest to produkt dedykowany grubszej skórze mężczyzn, która potrzebuje silnego nawilżenia i przywrócenia swojej jednolitej struktury. Warto podkreślić lepkość i wysokie stężenie kwasu hialuronowego, które wynosi 28 mg/ml, dzięki czemu będzie w stanie zadziałać na tego typu skórze. Jak podkreśla sam producent, zastosowana substancja znajduje swoje źródło w bakterii Bacillus subtilis, a do jej sieciowania używa się najnowszych technologii przyczyniających się do uzyskania żelu o elastycznej formie. Takie właściwości umożliwiają uzyskanie naturalnego efektu wypełnionej skóry - i to bez konieczności poddawania się bardziej inwazyjnym metodom estetycznym, czy plastycznym.

Zabieg dla mężczyzn z Neauvia Intense Man 1ml

Podczas zabiegu z Neauvia Intense Man nasz pacjent będzie ostrzykiwany igłą przeznaczoną do tego typu terapii. Musimy zatem liczyć się z reakcją skóry, która bezpośrednio po aplikacji może być zaczerwieniona, opuchnięta i bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne. W związku z tym powinien on zwrócić szczególną uwagę na stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, na okres ok. dwóch tygodni zaprzestać z korzystania z solarium i sauny oraz nie podrażniać dodatkowo skóry poprzez depilację, czy wykonywanie peelingów. 

Mezoterapia przeprowadzona pod okiem wykwalifikowanego zabiegowca nie powinna przynieść żadnych innych skutków ubocznych, a cały zabieg to kwestia maksymalnie 60 minut. Opisywany zabieg ma to do siebie, że powinien być przeprowadzony w kilku seriach, aby uzyskać upragnione rezultaty w postaci promiennej i odświeżonej cery. Ilość sesji związana jest z indywidualnymi potrzebami pacjenta oraz stanem jego skóry. Przy działaniu profilaktycznym lub umiarkowanych liniach częstotliwość będzie mniejsza niż w przypadku osób o głębokich zmarszczkach i nierównościach. 

Silna dawka nawilżenia z Neauvia Hydro Deluxe Man 

Neauvia Organic oferuje kolejny z preparatów przeznaczonych do mezoterapii na męskiej skórze. Specjaliści w swoich gabinetach urody polecają go osobom, których skóra jest sucha, wygląda na zmęczoną i widoczne są na niej pierwsze oznaki starzenia skóry. 

Aplikacja Neauvia Hydro Deluxe Man wygląda tak jak opisana powyżej iniekcja specyfiku Neauvia Intense Man. Zasadniczą kwestią, która odróżnia oba wypełniacze, jest zawartość kwasu hialuronowego - w preparacie Hydro Deluxe Man wynosi ona bowiem 18 mg/ml. W składzie znajduje się także kompleks aminokwasów, takich jak glicyna i L-prolina, których obecność ma znaczący wpływ na produkcję kolagenu - związku odpowiedzialnego za napięcie skóry. Właściwości wskazanych składników potrafią przyspieszyć regenerację komórkową, co oznacza uzyskanie lepszej gęstości skóry, redukcję takich niedoskonałości jak lwia zmarszczka, kurze łapki, czy zmarszczki palacza. 

Mezoterapia skóry głowy - peptydowa kuracja od Dr. CYJ Hair Filler

Łysienie typu męskiego (znane również pod nazwą łysienia androgenowego) to problem, który spotyka wielu mężczyzn. Występowanie takiej dolegliwości ma podłoże hormonalne i może zaczynać się już w wieku nastoletnim. Wypadanie włosów może być spowodowane także innymi czynnikami, które w dużym stopniu osłabiają ich cebulki. Można wymienić tu nieprawidłową dietę, niedobór witamin, przewlekły stres, przyjmowanie niektórych leków oraz choroby nowotworowe. 

Dzięki innowacyjności w sektorze medycyny estetycznej powstały zabiegi pozwalające wzmocnić skórę głowy. Środki, które są w stanie wpłynąć na stan zagęszczenia włosów, powinny składać się z takich związków, jak nawilżający kwas hialuronowy, witamina B2, czy aminokwasy. Hitem salonów urody stał się specyfik, który swoje spektakularne działanie zawdzięcza peptydowego kompleksowi składników. Dr. CYJ Hair Filler to połączenie takich peptydów, jak dekapeptyd-10, oktapeptyd-2, dekapeptyd-18, oligopeptyd-54 oraz oligopeptyd-71. Ich działanie skoncentrowane jest na pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu, uzyskanie lepszego ukrwienia, zahamowanie wypadania włosów, a także przywrócenie jej naturalnej pigmentacji. 

Gęste i lśniące włosy to wynik kilku iniekcji specyfiku Dr. CYJ Hair Filler. Przyjmuje się, że po czterech seriach pacjent będzie mógł cieszyć się z widocznych efektów. Pamiętajmy jednak, że należy podejść do tego w całkowicie zindywidualizowany sposób - jedni będą potrzebować 2 zabiegów, problem u innych może być z kolei tak zaawansowany, że dopiero po sześciu aplikacjach uzyskają maksymalny rezultat. 

Nanonakłuwanie z Estetic Pen 

Kolejnym ze sposobów na odmłodzenie skóry mężczyzn, jest mezoterapia nanoigłowa z wykorzystaniem Estetic Pen. To niewielkie urządzenie przypomina swoim kształtem długopis, przez co można nim wygodnie operować. Szczegóły takiego działania związane są ze specjalną techniką mikronakłuć, które powodują celowe utworzenie drobnych ran, przez które przedostają substancje aktywne. Przyspieszona zostaje wtedy produkcja macierzy międzykomórkowej oraz procesy angiogenezy. Następnie zauważymy poprawę unaczynienia skóry i wyrównanie jej struktury. 

Zabiegi dla mężczyzn z Estetic Pen mogą wykorzystywać także innowacyjną metodę nanonakłuć. Pacjent powinien się nią zainteresować szczególnie wtedy, jeśli na jego twarzy występują głębokie zmarszczki i blizny oraz ma wyraźnie cienie pod oczami. Stosuje się tutaj wyjątkowo cienkie igły o średnicy 90 nanometrów - idealne rozwiązanie dla osób, których skóra jest wrażliwa i długo się goi. Dodatkowym atutem mezoterapii techniką nanonakłuwania jest szybki czas aplikacji i możliwość wykonania jej o każdej porze roku. Nie oznacza to jednak, że po jej przeprowadzeniu pacjent może swobodnie wystawiać skórę na promieniowanie słoneczne bez zastosowania uprzednio kremu z filtrem - ochrona przed negatywnym oddziaływaniem światła powinna być stosowana bowiem przez cały rok. 

Pozostając przy kwestii dbania o skórę, warto przypomnieć pacjentowi, że to głównie od niej zależy jej ogólna kondycja. Pielęgnacja sprowadza się nie tylko do stosowania kremu po goleniu, ale także powinna obejmować dokładne oczyszczanie skóry, złuszczanie, wzmacnianie jej kondycji naturalnymi kosmetykami dedykowanymi poszczególnym typom cery oraz pamiętanie o zbilansowanej diecie z dużą ilością płynów. Oczywiście, nie zapominajmy o odpowiedniej dawce snu, który jest jednym z najlepszych lekarstw na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Salon kosmetyczny dla mężczyzn - Warszawa, Poznań, Szczecin…

Zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn mogą stanowić osobną ofertę w naszym gabinecie i być skoncentrowane na zniwelowanie konkretnych problemów, takich jak trądzik, zmarszczki, blizny, czy utracony owal twarzy. To, jaka kuracja zostanie przeprowadzona z danym pacjentem, zależy oczywiście od jego indywidualnych cech, w tym stanu zdrowia i oczekiwań. Należy pamiętać o specyficznej budowie skóry mężczyzny, która jest grubsza i mimo tego, że starzeje się nieco później niż skóra kobiety, wymaga równie regularnej i odpowiedniej pielęgnacji. Warto polecić zatem zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który ustabilizuje poziom nawodnienia komórek, przywróci skórze napięcie i zahamuje jej procesy starzenia. Dzięki właściwym zabiegom i dobranym preparatom nasi pacjenci uzyskają widoczne rezultaty i bez cienia wątpliwości wrócą do nas po kolejną dawkę odświeżenia swojej cery!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium